Organic Market – LEGO®

SKU: 134032
SAPO ERDHI

3,990 L

🔹Prezantoni ndërtuesit e vegjël të moshës 18 muajsh e deri në lojën argëtuese të blerjeve me lodrën LEGO® DUPLO® My First Organic Market (10983).

🔹Përfshin një shalqi lodër, limon, rrepë dhe luleshtrydhe, të gjitha me shprehje të ndryshme, plus peshore, 3 monedha dhe një çantë prej pëlhure.

🔹Fëmijët e vegjël peshojnë ushqimin me peshoren e produkteve, paguajnë me monedhat e lodrave dhe më pas e marrin dyqanin e tyre në shtëpi në një çantë tekstili.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Prezantoni të vegjëlit me lodrën LEGO® DUPLO® My First Organic Market (10983). Ky treg i lezetshëm i fermerëve i lejon fëmijët të rikrijojnë botën reale ndërsa peshojnë sende në peshore, paguajnë me monedha lodrash me vlera të ndryshme dhe marrin ushqimin e tyre në shtëpi në një çantë të këndshme tekstili.

Lodra edukative që vënë fokusin në argëtim
Fëmijët mund të mësojnë për ekuilibrin ndërsa grumbullojnë lodrat me rrepë, luleshtrydhe, limon dhe shalqi. Të gjitha kompletet LEGO DUPLO janë krijuar për të zhvilluar vetë shprehjen në këtë, çdo pjesë e ushqimit ka një shprehje të ndryshme për të sjellë në jetë lojën krijuese!

Lodra edukative praktike për të vegjlit
Lodrat LEGO DUPLO vendosin argëtim të hapur, vetëshprehje dhe mësim të gëzueshëm në duart e parashkollorëve. Ky grup inkurajon lojën ndërvepruese mes të vegjëlve dhe të rriturve teksa ata luajnë me role pronarin e tezgës që shet fruta dhe perime ose klientin. Kompletet e lojërave DUPLO lejojnë prindërit dhe fëmijët e vegjël të ndajnë momente të çmuara zhvillimore ndërsa ndërtojnë dhe luajnë së bashku.

Detaje

BRAND
Lego

MOSHA QË REKOMANDOHET
Nga 1+ Vjeç

NUMRI I PJESËVE
40 Pjesë

DIMENSIONET
Market Stall 20 x 15 x 15 cm
The Scales 6 x 19 x 6 cm

LEGO NR
10983

Më shumë

Do të gjeni udhëzime ndërtimi të thjeshta për t’u ndjekur për këtë set LEGO në kuti. Ose mund të hyni në internet dhe të shkarkoni Instructions PLUS, pjesë e aplikacionit LEGO Building Instructions për telefonat inteligjentë dhe tabletët. Ky udhëzues ndërveprues ndërtimi, me mjete të mahnitshme zmadhimi dhe rrotullimi të shikimit, i ndihmon ndërtuesit e rinj të bëhen ndërtues mjeshtër.

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Vetëm klientët e loguar që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një vlerësim.