Piramida e madhe e Gizës – LEGO®

SKU: 21058
BEST DEALS

23,990 L

🔹Ky model i Arkitekturës LEGO  ju lejon të përjetoni se si mund të dukej Piramida e Madhe e Gizës dhe zona përreth saj në kohët e lashta
🔹Ngrini guaskën e jashtme për të zbuluar sistemin e lëvizjes së gurëve që mund të jetë përdorur gjatë ndërtimit. Pamje nga mbrapa për të parë Dhomat e Mbretit dhe Mbretëreshës dhe tunelet kryesore
🔹Një pjesë e lumit Nil me 2 versione me tulla LEGO (varka të lashta), 2 piramida të vogla, 2 tempuj mortore, statuja të Sfinksit, një fshat punëtorësh dhe një obelisk

Ka stok

Detaje

BRAND
Lego

MOSHA QË REKOMANDOHET
Nga 18+ Vjec

NUMRI I PJESËVE
1476 Pjesë

DIMENSIONET
48  cm x 37.8 cm x 11.2 cm

LEGO NR
21058

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Vetëm klientët e loguar që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një vlerësim.