Princess Enchanted Journey​ – LEGO®

SKU: 133824
SAPO ERDHI

8,990 L

🔹Jepini një fansi të Disney Princess ose çdo fëmije që pëlqen të udhëtojë një dhuratë plot detaje për të frymëzuar imagjinatën me këtë set LEGO® ǀ Disney Princess Enchanted Journey (43216).

🔹Ky grup përfshin 3 mundësi transporti të ndërtueshme: një tullumbace me ajër të nxehtë, karrocë të hapur dhe tapet fluturues, plus një ndërtesë të vogël salloni dhe shumë aksesorë për të ndezur lojën.

🔹Me princeshë Disney Hirushja, Jasmine dhe Rapunzel, plus figura LEGO® kuajsh dhe foshnjash elefanti, grupi është krijuar për argëtim dhe imagjinatë të pakufizuar.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Fëmijët e moshës 6 vjeç e lart dhe adhuruesit e Disney’s Aladdin, Hirushja dhe Rapunzel do të frymëzohen nga ky grup LEGO® ǀ Disney Princess Enchanted Journey (43216), i cili përmban 3 mënyra udhëtimi të ndërtueshme, një ndërtim të vogël sallë pritjeje, 3 mini-figura kukullash LEGO dhe 2 figura kafshësh LEGO. Ndërsa ndërtojnë, fëmijët mund të shijojnë një aventurë të lehtë dhe intuitive ndërtimi me aplikacionin LEGO Builder. Këtu ata mund të zmadhojnë dhe rrotullojnë modelet në 3D, të ruajnë grupe dhe të gjurmojnë përparimin e tyre.

Një pasion për udhëtime dhe argëtim
Këto ndërtime të Disney Princess ndihmojnë në rritjen e besimit të fëmijëve, më pas ndezin imagjinatën dhe krijimtarinë e tyre ndërsa luajnë historitë e tyre me personazhet e dashur. Ky grup është i mrekullueshëm për lojëra në grup dhe mund të shtohet në grupe të tjera LEGO ǀ Disney për të zgjeruar lojën edhe më tej.

Koleksion ikonik i personazheve
Ky grup inkurajon lojën me Hirushen, Jasminën dhe Rapunzelin e Disney-t dhe krijon një përvojë argëtuese dhuratë që fansat e Disney-t të çdo moshe do të kënaqen duke e ndërtuar dhe eksploruar.

Detaje

BRAND
Lego

MOSHA QË REKOMANDOHET
Nga 6+ Vjeç

NUMRI I PJESËVE
320 Pjesë

DIMENSIONET
18 x 9 x 8 cm

LEGO NR
43216

Më shumë

Do të gjeni udhëzime ndërtimi të thjeshta për t’u ndjekur për këtë set LEGO në kuti. Ose mund të hyni në internet dhe të shkarkoni Instructions PLUS, pjesë e aplikacionit LEGO Building Instructions për telefonat inteligjentë dhe tabletët. Ky udhëzues ndërveprues ndërtimi, me mjete të mahnitshme zmadhimi dhe rrotullimi të shikimit, i ndihmon ndërtuesit e rinj të bëhen ndërtues mjeshtër.

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Vetëm klientët e loguar që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një vlerësim.